This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies. Cookie Information
Search by brand
Product category
Users feedback
| Price: |
|
|---|---|
| Freight costs: | From € 11,00 VAT includedDetails |
| Item code: | 14256 |
| Brand: | SCOPREGA BRAVO |
| Camperisti Italiani Premium Discount : | NO |
| Affiliated Club Discount: | NO |
| Unit of measurement: | PZ |
| Availability: | Not available To be ordered from the Supplier within 10-20 days |
| Weight: | 7,000 Kg |
| Quantity: |
– Gruppo pompante a doppio pistone, nessun relay o mictroswitch
– Facile impostazone della pressione desiderata tramite il manometro, arresto automatico
– Connessione rapida alla presa accendisigari
– Indicatori LED per lo stato di automonia della batteria
– Batteria 12V DC integrata, ricaricabile tramite presa accendisigari o trasformatori 110-240 AC/DC
– Equipaggiata con morsetti per alimentazione diretta da batterie 12V esterne
– Base in gomma per massima stabilità
– Filtri protettivi integrati
– Raccordi di gonfiaggio per tutte le più comuni valvole
– Borsetta a tracolla inclusa
| ITEM | BRAVO 20 |
| PART NUMBER | 6130700 |
| AIR FLOW | 125 l/min |
| MAX PRESSURE | 1,5 bar (22.0 psi) |
| CURRENT CONSUMPTION DEFLATION | 9A MAX |
| OPTION | INFLATE and DEFLATE |
| POWER SUPPLY | 12V DC from cigarette plug or from external battery |
| DIMENSIONS | in bag : 220x320x220 mm |
| WEIGHT | 3,5 KG |
| CONSTRUCTION | ABS+ PA |
| SUITABLE FOR | BOATS,SUP,KITES, KAYAKS, ALL KIND OF INFLATABLES |
Links
Request informationWho We AreContacts and HoursPaymentsShippingWithdrawal and ConditionsPrivacy DisclaimerSegui @CampingLifeit
Feedback
- 12.05.2026
Order delivered on time with no issues
- 12.05.2026
Order delivered on time with no issues
- 12.05.2026
Order delivered on time with no issues
- 11.05.2026
AAAAA++++++
- 11.05.2026
Order delivered on time with no issues

